Ajudes alumnes de cicles industrials

Foto alumna industrial La Conselleria d'Educació ha convocat ajudes per a fomentar l'accés de les alumnes a determinats cicles formatius en el curs 2019-20.

El termini per a sol·licitar l'ajuda serà de l'1 al 19 de juliol de 2020.

Podran ser beneficiàries les dones que estiguen matriculades per primera vegada en el primer curs d'algun cicle formatiu dels enumerats a continuació:

 

 (en el nostre centre)

  • FP Bàsica Electricitat i Electrònica
  • FP Bàsica Fabricació i Muntatge
  • FP Bàsica Manteniment de Vivendes
  • GM Instal·lació de Telecomunicacions
  • GM Instal·lacions Frigorífiques
  • GM Manteniment Electromecànic
  • GS Manteniment Electrònic
  • GS Energies Renovables
  • GS Prevenció de Riscos

Hi haurà un màxim de 250 beques d'un import mínim de 392,80 euros i un màxim de 600.

 

Documentació a presentar:

  • Preferentment es presentarà per Internet (amb certificat electrònic) adjuntant el certificat (Annex V) que se sol·licitarà en Secretaria, juntament amb la resta de documentació requerida. Per a sol·licitar aquest certificat envia un correu electrònic a Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la. o telefona al 96 245 78 15. El nostre centre t'indicarà la data i hora en la qual podràs recollir el document, o te l'enviarà digitalment per correu electrònic.

Obligacions:

Les alumnes beneficiàries han de complir les obligacions establides en l'art. 13 de la Llei 38/2003 de 17 de novembre, i superar un nombre mínim de mòduls, dels quals en còmput anual el primer any haurà de ser equivalent a 450 hores, seguir les avaluacions contínues i no renunciar als estudis.

Més informació en la web de la Generalitat: http://www.gva.es/va/inicio/procedimientos?id_proc=14700&version=amp