Nou cicle a Alzira

Grau Superior en Mecatrònica Industrial

Foto MecatronicaLa Conselleria d'Educació ha previst que a partir del pròxim curs s'implante en el nostre centre el cicle formatiu de Grau Superior de Mecatrònica Industrial.

 

Les persones que obtenen aquest títol exerceixen la seua activitat en empreses, dedicades al desenvolupament de projectes, a la gestió i supervisió del muntatge i manteniment de sistemes mecatrònics o instal·lacions de maquinària, equip industrial i línies automatitzades, bé per compte propi o alié.

Recorda que si vols sol·licitar plaça per a aquest cicle o per a qualsevol altre has de sol·licitar Admissió, del 17 al 25 de juny per a FP Bàsica, G. Mitjà o G. Superior, i de l'1 al 7 de setembre per a FP Bàsica de segona oportunitat.

Comprova en aquest enllaç tots els cicles que pots estudiar en el nostre centre.

També tenim un període de portes obertes online, si vols més informació.